Броди 2020 на VIRTUAL.ua
Карта Броди. Заклади, місця та організації у Броди.

Місто Броди — розташоване в північно-східній частині Львівської області над річкою Суховилкою за сотню кілометрів від Львова. Внаслідок такого територіального розміщення — на шляху перетинів двох річок з непрохідними болотистими заплавами, де переправа через них проходила у двох чітко визначених місцях — бродах, місто і отримало свою назву, яка згадується в історичних документах ще в XI ст.

З початком Першої світової війни місто Броди, як прикордонний пункт, потрапило в смугу воєнних дій. За час війни фронт тричі переходив місто, внаслідок чого Броди зазнали великих збитків: було зруйновано багато будівель, пошкоджено залізничну колію, знищено ряд промислових підприємств. Силами жителів місто відновилося і зараз є важливим транспортним та промисловим вузлом з багатою архітектурною і культурною спадщиною.

Нині через Броди проходять: Львівська залізнична магістраль та міжміські автошляхи. Також тут перетинаються важливі енергопотоки: м. Броди — місце стику нафтопроводів «Дружба» і «Одеса-Броди» (останній планують продовжити до нафтопереробного комбінату в місті Плоцьк (Польща).

В місті встановлено багато пам’ятників, стелл та інших згадок про відомих діячів, які відзначилися в різних сферах суспільного життя. В різні часи тут жили та працювали: Яків Головацький (1814-1888) — один із членів «Руської трійці», Іван Труш (1869-1941) — видатний художник і публіцист, Мирон Тарнавський (1869-1938) — генерал-четар, командуючий Українською Галицькою армією, Василь Щурат (1871-1948) — український поет, літературознавець, вчений та громадський діяч та інші.